fbpx
Špecialista/ka na vzťahy s firmami

Hľadáme full-time Špecialistu/ku na vzťahy s firmami

Humánny pokrok hľadá nové posily, ktoré budú dušou nášho tímu a chcú pomôcť budovať svet bez krutosti voči zvieratám. Aktuálne hľadáme človeka, ktorý sa bude naplno venovať boju za ochranu sliepok pomocou rozvíjania vzťahov s firmami a verejnými inštitúciami.

Miesto výkonu práce: diaľkovo (trvalý home office), s potrebou byť k dispozícii na pracovné stretnutia prevažne v Bratislave

Kedy: 1.4.2021

Pracovná doba: 40 hodín týždenne

Do kedy: spolupráca na 12 mesiacov s možnosťou predĺženia

Odmena: 1300€ mesačne na živnosť (7,75€/hod)

Náplň práce:

Špecialista/ka na vzťahy s firmami má na starosti vedenie komunikácie a rozvíjanie vzťahov s kľúčovými hráčmi naprieč všetkými sektormi potravinárstva a gastronómie na Slovensku. Vyhľadáva kontakty, pripravuje a publikuje analýzy trhu, komunikuje s vedením popredných firiem a vyjednáva o záväzkoch ochraňujúcich zvieratá v ich dodávateľských reťazcoch. Aj preto potrebuje byť k dispozícii v Bratislave. Na podporu týchto aktivít vypracováva v spolupráci s ostatnými odborníkmi/čkami v organizácii sprievodné dokumenty, analýzy a reporty, komunikuje s médiami, ako aj so zahraničnými partnermi a medzinárodnými koalíciami, ktorých je Humánny pokrok súčasťou. Vedie malý tím dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ktorý trénuje a pripravuje na samostatné vedenie komunikácie v menších kampaniach alebo sektoroch a zároveň je súčasťou kampaňových tímov venujúcich sa ochrane sliepok. Úzko spolupracuje s kampaňovým a mediálnym tímom, ako aj s našimi odborníkmi/čkami z veterinárnej oblasti. Hlavné zodpovednosti možno zhrnúť nasledovne:

 • Vyhľadávanie, spracovanie a analýza dát
 • Rozvíjanie vzťahov s firmami
 • Podieľanie sa na vedení vyjednávacieho procesu
 • Podieľanie sa na komunikácii záväzkov a kampaní verejnosti a médiám
 • Vedenie a trénovanie malého dobrovoľníckeho tímu

Požiadavky na uchádzačku/a:

Pozícia je vhodná pre začiatočníka/čku a je prevažne vykonávaná diaľkovo (home office). Úspešný uchádzač či uchádzačka má veľmi pozitívny vzťah k vzdelávaniu a nemá problém s angličtinou na odbornej úrovni. Zvláda svoju prácu vykonávať samostatne, ale uvedomuje si dôležitosť tímovej práce a vzájomnej podpory, takže pôsobenie v malom tíme a spoluprácu s ostatnými oddeleniami považuje za svoju výhodu. Nemá problém s asertívnosťou, má výborné komunikačné zručnosti slovom aj písmom, je však pripravený/á sa v nich aktívne zlepšovať na pravidelných komunikačných tréningoch. Rozumie si s tabuľkami a databázami, vie vyhľadávať informácie na internete, a vie si dobre zorganizovať ako svoju prácu, tak aj svoj čas a stretnutia s firmami, a má výborné prezentačné zručnosti. Na pozíciu bude úspešný uchádzač či uchádzačka plne zaškolený/á. Pozícia vyžaduje:

 • Veľmi pozitívny vzťah k vzdelávaniu
 • Angličtina na úrovni aspoň C1
 • Profesionálne vystupovanie a výborné prezentačné zručnosti
 • Výborná schopnosť vyhľadávať údaje a evidovať ich v tabuľkách
 • Schopnosť samostatnej práce a vedenia malého tímu

Zručnosti, ktoré sú výhodou:

 • Vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a zodpovedajúce skúsenosti s tvorbou odborného textu
 • Skúsenosti zo sales a marketingu
 • Predošlé skúsenosti s vedením vzťahov s firmami
 • Znalosť slovenského trhu s potravinami a HoReCa trhu

 Čo ponúkame:

 • Šancu pracovať na ukončení utrpenia zvierat a zastavení klimatickej zmeny
 • Prácu v poprednej zvieracoprávnej organizácii pevne ukotvenej v globálnom hnutí za práva zvierat
 • Kompletné zaškolenie na pozíciu a do používania všetkých nástrojov a služieb
 • Možnosť ďalšieho profesného rastu v organizácii
 • Prístup k interným vzdelávacím materiálom, tréningom, knižnici a ďalším zdrojom
 • Teambuildingové aktivity
 • Možnosti spolupráce s najefektívnejšími svetovými zvieracoprávnymi organizáciami súčasnosti

O organizácii:

Sme hlasom zvierat, bránime ich slobodu a budujeme udržateľný svet bez krutosti. Svet, v ktorom sa ľudia správajú zodpovedne k životnému prostrediu a nežijú na úkor zvierat. Zameriavame sa na tie zvieratá, ktoré sú najpočetnejšie, najviac zanedbávané, a ktoré čelia najväčšej krutosti – takzvané hospodárske zvieratá. Najčastejšie o nás preto môžete počuť pri riešení tém, akými sú ochrana sliepok, rýb, zvierat na kožušinových farmách, či rozvoj rastlinného stravovania na Slovensku. Pracujeme na princípoch efektívneho altruizmu a našim cieľom je nahradiť zvieratá vo výrobných procesoch.

Robíme to preto, že si vážime slobodu a veríme, že každá živá bytosť má právo rozhodovať o svojom živote a prežiť ho plnohodnotne. Veríme v rovnosť a v to, že všetci obyvatelia a obyvateľky Zeme majú právo zdieľať jej bohatstvo bez rozdielu. A do tretice, dbáme o udržateľnosť a zodpovednosť za riešenia, ktoré chránia životy a planétu aj pre budúce generácie. Tieto hodnoty sú pevne pretkané s našou prácou a vo všetkých oblastiach nášho pôsobenia.

Združenie vzniklo v roku 2009 a v roku 2018 sa premenovalo na Humánny pokrok o.z. V roku 2019 úspešne presadilo zákaz kožušinového chovu na Slovensku. Humánny pokrok sídli v Bratislave a v súčasnosti má 9 zamestnancov/kýň a takmer 70 aktivistov a aktivistiek v ôsmich krajoch Slovenska. Humánny pokrok je členom globálnej koalície Open Wing Alliance bojujúcej proti klietkovému chovu sliepok, medzinárodnej organizácie Fur Free Alliance bojujúcej za ukončenie kožušinového chovu, a najväčšej zvieracoprávnej koalície v Európe – Eurogroups for the Animals.

V prípade záujmu pošlite do nedele 21. marca 23:59 na email martin.smrek@humannypokrok.sk nasledovné:

 1. Štrukturovaný životopis
 2. Motivačný list, v ktorom rozviniete, prečo chcete pracovať na obrane sliepok na plný úväzok a prečo ste práve Vy tým správnym človekom na túto pozíciu
 3. Stručne vypracované zadanie na tému: “Ako by som výrobcu keksov presvedčil/a, aby sa zaviazal prestať používať vajcia z klietkového chovu”

Do predmetu emailu uveďte, prosím, názov pozície.

Výberové konanie bude prebiehať v dvoch kolách. Druhé kolo, pozostávajúce z osobného pohovoru, bude prebiehať formou videohovoru medzi 22. a 31. marcom. V prípade otázok či nejasností sa neváhajte obrátiť na martin.smrek@humannypokrok.sk.

ZDIEĽAŤ ČLÁNOK

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email