Klub ochrany zvierat

Darujte im lepší život

Pridajte sa do Klubu ochrany zvierat a pomôžte tak zlepšiť život hospodárskych zvierat na Slovensku. Váš pravidelný dar je ten najjednoduchší spôsob ako pomáhať zvieratám efektívne a dlhodobo.

Kto sú ochrancovia a ochrankyne zvierat?

Klub ochrany zvierat združuje ľudí, ktorí sa odmietajú naďalej prizerať utrpeniu nevinných tvorov. Svojím pravidelným darom podporujú aktivity, ktoré postupne vedú k dôstojnejšiemu a slobodnejšiemu životu zvierat.  

Ako sa môžete aj Vy pridať?

Nastavte si svoj pravidelný dar v ľubovoľnej výške. S Vašou podporou sa pridáte k ľuďom, ktorí vedia, že zvieratá nie sú veci a zaslúžia si láskyplné zaobchádzanie. Všetky bez rozdielu. 

Staňte sa spolu s nami hlasom zvierat ešte dnes! 

Pridajte sa k našim pravidelným darcom a darkyniam a pomôžte nám bojovať za lepší život pre zvieratá.

Vaše najčastejšie otázky

Ako sa pridám do klubu?

Venujte zvieratám svoj pravidelný dar v ľubovoľnej výške a staňte sa jedným z ochrancov a ochrankýň zvierat.

Ako sa dozviem o tom ako bol môj dar použitý?

Pravidelne Vás budeme emailom informovať dostávať o dosiahnutých výsledkoch a pokroku pre zvieratá. O tom k čomu všetkému ste prispeli sa dozviete aj v vo výročných správach.

Ako bude použitý môj dar?

Váš pravidelný dar bude použitý na kampane za ochranu a zlepšenie životných podmienok zvierat na Slovensku.

Ako si zmením svoj pravidelný dar?

Váš dar nastavený platobnou kartou môžete zmeniť prípadne zrušiť prostredníctvom linku, ktorý ste obdržali emailom pri nastavení daru. Ak máte nastavený trvalý príkaz, zmeniť alebo zrušiť si ho môžete kedykoľvek vo svojom internet bankingu. V prípade potreby nás kontaktujte emailom.

Pridajte sa k ľuďom, ktorí sa už rozhodli pomáhať zvieratám svojím pravidelným mesačným darom:

Kapry celé dni nehybne čakajú natlačené jeden na druhom v malej kadi na rušnej ulici, kde nepoznajú nič iné, len strach. Opakovane sa s nimi hrubo manipuluje a domov si odnášate kapra s bolestivými poraneniami po celom tele. V igelitovej taške sa dusí niekoľko desiatok minút. Takýto prevoz je pre kapra stresujúci boj o holý život. Voda vo vani je pre kapra príliš teplá na to, aby v nej vedel pokojne tráviť svoje posledné hodiny. Vo vode je navyše chlór, ktorý mu páli sliznice a žiabre. Kapor v domácich podmienkach často umiera pomaly a v bolestiach. Častou praktikou je utlčenie na smrť.  

Sliepky v klietkovom chove nemôžu robiť nič, čo je pre ne prirodzené a dôležité. Nemôžu sa kúpať v prachu a zbavovať sa tak parazitov, nemôžu si hľadať potravu a skúmať okolie, čím v prírode trávia väčšinu svojho času, a nemôžu si ani len stavať hniezda. Pre vaječný priemysel sú len strojmi na peniaze. Sliepka sa v takýchto podmienkach zakrátko doslova zblázni, čo následne vedie k početným konfliktom a kanibalizmu.

Každoročne trpí a zomiera na kožušinových farmách krutou a barbarskou smrťou 100 miliónov zvierat. Celý svoj život strávia v malej špinavej klietke a umierajú v plynových komorách, a neraz pri sťahovaní kože zaživa. Od kožušín sa však už odvracajú popredné módne značky, a čoraz viac krajín tento barbarský priemysel stavia mimo zákon. Na Slovensku sa nám to už podarilo v roku 2019. Nasledovalo Taliansko, Francúzsko, Estónsko a Írsko. Teraz je čas, aby sme ho zakázali v celej Európskej únii.