fbpx
3

Social media manažér/ka – dobrovoľnícka pozícia

Rozširujeme náš social media tím a hľadáme posily, ktoré budú dušou nášho tímu a chcú pomôcť budovať udržateľnú budúcnosť a svet bez krutosti voči zvieratám! Konkrétne hľadáme človeka, ktorý má blízky vzťah k sociálnym sieťam a rád by vytváral zaujímavý a hodnotný obsah.

Miesto výkonu práce: diaľkovo

Kedy: ihneď/dohodou

Pracovná doba: flexibilná, minimálne 6-10 hodín/týždenne + intenzívnejšie zaškolenie počas prvých týždňov

Odmena: neplatená dobrovoľnícka pozícia

Náplň práce:

Social media manažér/ka spracováva výstupy (kampaňové, novinkové, atď.) do publikovateľnej podoby – zaoberá sa vytváraním obsahu. Neskôr sa špecializuje buď na vytváranie grafiky v jednoduchých programoch (Canva), alebo sa zameriava na copywriting či kreatívu.
Dohliada na zvyšovanie dosahu a interakcií a moderuje diskusie pod publikovanými príspevkami. Postupne sa učí tvoriť v téme vlastný obsah až do bodu, kedy samostatne vedie celú komunikáciu prideleného programu alebo kampane na sociálnych sieťach, vrátane komunikácie cez správy, až po plánovanie rastu a rozvoja daného kanála. Postupom času môže k roli pribudnúť aj online marketing, možnosť ďalej sa rozvíjať a v prípade úspechov viesť celý social media tím. Pre začiatok je to pozícia na 6 hodín týždenne, ale je tu priestor zapojiť sa viac, alternatívne rozšíriť tím pre jednotlivé kanály o ďalších aktivistov/ky či podieľať sa na tvorbe komunikačnej stratégie jednotlivých programov a organizácie.

 • príprava a tvorba obsahu na sociálne siete
 • správa účtov na sociálnych sieťach (Facebook, Instagram, LinkedIn)
 • rozvíjanie vzťahov konverzácie s publikom
 • účasť na navrhovaní, výrobe a riadení komunikačných výstupov pri realizácii kampaní a projektov
 • mediálne pokrytie vlastných podujatí

Pozícia je vhodná pre začiatočníka/čku. Požaduje sa ochota učiť sa nové veci, profesionalita, budovanie si prehľadu o aktuálnych trendoch na poli sociálnych sietí, kreativita, časová flexibilita, schopnosť samostatnej, ako aj tímovej práce. Potrebná je znalosť angličtiny a plynulá slovenčina s výbornou gramatikou a štylistikou, schopnosť efektívneho vyhľadávania a spracúvania relevantných informácií, a v neposlednom rade, aktívne používanie Facebooku a Instagramu, ktoré je nevyhnutným predpokladom úspešnej uchádzačky či uchádzača.

Požiadavky na uchádzačku/a:

 • ochota vzdelávať sa, pozitívny vzťah k učeniu sa a sebarozvoju
 • aktívne používanie Facebooku a Instagramu
 • bezchybná slovenská gramatika
 • anglický jazyk na úrovni minimálne B2
 • schopnosť extrakcie dôležitých a relevantných informácií z textu

Zručnosti, ktoré sú výhodou:

 • skúsenosti so správou firemných účtov na sociálnych sieťach
 • skúsenosti s copywritingom a/alebo základnými grafickými programami
 • skúsenosť s prácou v tíme a schopnosť aktívne a efektívne s tímom komunikovať

 Čo ponúkame:

 • šancu pracovať na ukončení utrpenia zvierat a zastavení klimatickej zmeny
 • kompletné zaškolenie na pozíciu a do používania všetkých nástrojov a služieb
 • možnosť ďalšieho profesného rastu v organizácii
 • prístup k interným vzdelávacím materiálom, tréningom, knižnici a ďalším zdrojom
 • teambuildingové aktivity
 • možnosti spolupráce s najefektívnejšími svetovými zvieracoprávnymi organizáciami súčasnosti

O organizácii:

Humánny pokrok je združením pre rozvoj ľudskosti a udržateľnosti. Sme hlasom zvierat a presadzujeme udržateľné riešenia, ktoré dokážu nasýtiť planétu. Humánny pokrok vznikol spojením viacerých úspešných zvieracoprávnych projektov s cieľom priniesť na Slovensku silný hlas zvierat, ktorý bude klásť dôraz na ľudskosť a udržateľnosť. Humánny pokrok je členom globálnej koalície Open Wing Alliance bojujúcej proti klietkovému chovu sliepok a medzinárodnej organizácie Fur Free Alliance bojujúcej za ukončenie kožušinového chovu.

Sme hlasom zvierat, ktoré sú v spoločnosti najpočetnejšie, vystavené najväčšej miere utrpenia, a najviac prehliadané. Pracujeme na princípoch efektívneho altruizmu a našim cieľom je nahradiť zvieratá vo výrobných procesoch. Združenie vzniklo v roku 2009 a v roku 2018 sa premenovalo na Humánny pokrok o.z. V roku 2019 úspešne presadilo zákaz kožušinového chovu na Slovensku. Okrem festivalu Vegánske hody sa tak momentálne venuje programu Viac neznesiem! V rámci ktorého zabezpečuje záväzky od firiem ukončiť používanie vajec z klietkového chovu. Humánny pokrok sídli v Bratislave a v súčasnosti má 8 zamestnancov/kýň.

V prípade záujmu odošlite nasledovné dokumenty cez formulár https://forms.gle/ZvK7XE6maCwA6VSh7

 1. Uvítame, keď pripojíte linky na účty na sociálnych sieťach – osobné, pracovné, či akékoľvek iné, kde ste publikovali svoju tvorbu / podieľali sa na tvorbe príspevkov / alebo portfólio v inej forme (ak máte).
 2. Vypracovanú úlohu so zadaním: “Ako by ste postupovali na sociálnych sieťach pri snahe presvedčiť mladých ľudí, aby sa aspoň jeden deň v týždni stravovali vegánsky?“ – návrh komunikácie na sociálne siete (Facebook, Instagram) s textovým aj vizuálnym prevedením.

V prípade otázok, kontaktujte monika.dancova@humannypokrok.sk

Na základe splnenia úloh uchádzači/čky postúpia do ďalšieho kola. Tých/tie pozveme na online rozhovor v čase od 11 do 15. októbra.

ZDIEĽAŤ ČLÁNOK

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email