1200x630

Social media špecialista/ka (dobrovoľnícka pozícia)

Rozširujeme náš social media tím a hľadáme posily, ktoré budú dušou nášho tímu a chcú pomôcť budovať udržateľnú budúcnosť a svet bez krutosti voči zvieratám! Konkrétne hľadáme človeka, ktorý má blízky vzťah k sociálnym sieťam a rád by vytváral zaujímavý a hodnotný obsah.

Miesto výkonu práce: diaľkovo

Kedy: ihneď/dohodou

Pracovná doba: flexibilná, 6 hodín týždenne

Odmena: neplatená dobrovoľnícka pozícia

Náplň práce:

Social media špecialista/ka spracováva výstupy (kampaňové, novinkové, atď.) do publikovateľnej podoby – zaoberá sa vytváraním obsahu. Neskôr sa špecializuje buď na vytváranie grafiky v jednoduchých programoch (Canva), alebo sa zameriava na copywriting či kreatívu.
Dohliada na zvyšovanie dosahu a interakcií a moderuje diskusie pod publikovanými príspevkami. Postupne sa učí tvoriť v téme vlastný obsah až do bodu, kedy samostatne vedie celú komunikáciu prideleného projektu či kampane na sociálnych sieťach, vrátane komunikácie cez správy, až po plánovanie rastu a rozvoja daného kanála. Postupom času môže k roli pribudnúť aj online marketing, možnosť ďalej sa rozvíjať a v prípade úspechov viesť menší social media tím. Pre začiatok je to pozícia na 6 hodín týždenne.

 • príprava a tvorba obsahu na sociálne siete
 • správa účtov na sociálnych sieťach (Facebook, Instagram, LinkedIn)
 • rozvíjanie vzťahov konverzácie s publikom
 • účasť na navrhovaní, výrobe a riadení komunikačných výstupov pri realizácii kampaní a projektov
 • mediálne pokrytie vlastných podujatí

Pozícia je vhodná pre začiatočníka/čku. Požaduje sa ochota učiť sa nové veci, profesionalita, budovanie si prehľadu o aktuálnych trendoch na poli sociálnych sietí, kreativita, časová flexibilita, schopnosť samostatnej, ako aj tímovej práce. Potrebná je znalosť angličtiny a plynulá slovenčina s výbornou gramatikou a štylistikou, schopnosť efektívneho vyhľadávania a spracúvania relevantných informácií, a v neposlednom rade, aktívne používanie Facebooku a Instagramu, ktoré je nevyhnutným predpokladom úspešnej uchádzačky či uchádzača.

Požiadavky na uchádzačku/a:

 • ochota vzdelávať sa, pozitívny vzťah k učeniu sa a sebarozvoju
 • aktívne používanie Facebooku a Instagramu
 • bezchybná slovenská gramatika
 • anglický jazyk na úrovni minimálne B2
 • schopnosť extrakcie dôležitých a relevantných informácií z textu

Zručnosti, ktoré sú výhodou:

 • skúsenosti so správou firemných účtov na sociálnych sieťach
 • skúsenosti s copywritingom a/alebo základnými grafickými programami
 • skúsenosť s prácou v tíme a schopnosť aktívne a efektívne s tímom komunikovať
 • skúsenosti s TikTokom a LinkedInom

 Čo ponúkame:

 • šancu pracovať na ukončení utrpenia zvierat a zastavení klimatickej zmeny
 • kompletné zaškolenie na pozíciu a do používania všetkých nástrojov a služieb
 • možnosť ďalšieho profesného rastu v organizácii
 • prístup k interným vzdelávacím materiálom, tréningom, knižnici a ďalším zdrojom
 • teambuildingové aktivity
 • možnosti spolupráce s najefektívnejšími svetovými zvieracoprávnymi organizáciami súčasnosti

O organizácii:

najpočetnejšie, najviac zanedbávané, a ktoré čelia najväčšej krutosti – takzvané hospodárske zvieratá. Najčastejšie o nás preto môžete počuť pri riešení tém, akými sú ochrana sliepok, rýb, zvierat na kožušinových farmách, či rozvoj rastlinného stravovania na Slovensku. Pracujeme na princípoch efektívneho altruizmu a našim cieľom je nahradiť zvieratá vo výrobných procesoch. Sme členmi popredných medzinárodných zvieracoprávnych koalícií združujúcich tie najefektívnejšie zvieracoprávne organizácie na svete: Open Wing Alliance, Eurogroup for Animals, Fur Free Alliance a Aquatic Animals Alliance. V súčasnosti máme 14-členný platený personál a celkovo viac ako 60 aktívnych členov a členiek. Medzi najväčšie úspechy Humánneho pokroku patrí zákaz kožušinového chovu na Slovensku, početné záväzky predajcov a výrobcov vajec ukončiť používanie vajec z klietkového chovu či predaj živých kaprov, ako aj jeden z najväčších food festivalov na Slovensku, Vegánske hody. V roku 2022 bol Humánny pokrok hodnotený organizáciou Animal Charity Evaluators, ktorá vyhodnocuje efektivitu popredných zvieracoprávnych organizácií sveta. Tu nájdete podrobné výsledky ich hodnotenia.Mám záujem

V prípade záujmu vyplňte najneskôr do nedele 30. apríla 23:59 registračný formulár a nahrajte doň vypracované zadanie na tému:

Národná rada SR práve schválila zákon zakazujúci vytrhávať medveďom obočie počas vianočných sviatkov. Toto víťazstvo je potrebné odkomunikovať verejnosti. Vypracujte preto nasledovné:

1) Text a vizuál všetkých výstupov a formátov na všetky účty Humánneho pokroku na sociálnych sieťach, na ktorých by ste Vy túto informáciu odkomunikovali.

2) Odôvodnenie Vášho výberu a spracovania.

Vybrané uchádzačky a uchádzačov pozveme následne na osobný pohovor, ktorý sa bude konať formou videohovoru. V prípade otázok sa neváhajte obrátiť na nás e-mailom na lucia.adamjakova@humannypokrok.sk

ZDIEĽAŤ ČLÁNOK