Chráňte zvieratá spolu s nami

Staňte sa hlasom zvierat ešte dnes a darujte im lepší život!

Zvoľte si svoj dar:

Chráňte zvieratá spolu s nami

Staňte sa hlasom zvierat ešte dnes a darujte im lepší život!

Zvoľte si svoj dar:

Zvieratám môžete pomôcť viacerými spôsobmi

Každý dar prináša zmenu pre zvieratá. Vážime si každú podporu, či sa rozhodnete pre jednorazový alebo pravidelný dar.

Chcete urobiť pre zvieratá viac? Pridajte sa do klubu ochrancov a ochrankýň zvierat, ktorí pomáhajú zvieratám svojím pravidelným darom. 

Venujte svoje 2 % na ochranu zvierat, ich práv a budovanie spoločnosti, ktorá im poskytne dôstojné podmienky na život.

Nemôžete podporiť finančne, ale máte čas a chuť pomáhať svojou prácou? Pridajte sa k našim dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam.

Chcete pomôcť zvieratám netradičným a hravým spôsobom? Vytvorte darcovskú výzvu!

Pridajte sa k ľuďom, ktorí sa už rozhodli pomáhať zvieratám svojím pravidelným mesačným darom:

Ďakujeme Vám!

Každý dar znamená veľkú zmenu pre zvieratá.

Kapry celé dni nehybne čakajú natlačené jeden na druhom v malej kadi na rušnej ulici, kde nepoznajú nič iné, len strach. Opakovane sa s nimi hrubo manipuluje a domov si odnášate kapra s bolestivými poraneniami po celom tele. V igelitovej taške sa dusí niekoľko desiatok minút. Takýto prevoz je pre kapra stresujúci boj o holý život. Voda vo vani je pre kapra príliš teplá na to, aby v nej vedel pokojne tráviť svoje posledné hodiny. Vo vode je navyše chlór, ktorý mu páli sliznice a žiabre. Kapor v domácich podmienkach často umiera pomaly a v bolestiach. Častou praktikou je utlčenie na smrť.  

Sliepky v klietkovom chove nemôžu robiť nič, čo je pre ne prirodzené a dôležité. Nemôžu sa kúpať v prachu a zbavovať sa tak parazitov, nemôžu si hľadať potravu a skúmať okolie, čím v prírode trávia väčšinu svojho času, a nemôžu si ani len stavať hniezda. Pre vaječný priemysel sú len strojmi na peniaze. Sliepka sa v takýchto podmienkach zakrátko doslova zblázni, čo následne vedie k početným konfliktom a kanibalizmu.

Každoročne trpí a zomiera na kožušinových farmách krutou a barbarskou smrťou 100 miliónov zvierat. Celý svoj život strávia v malej špinavej klietke a umierajú v plynových komorách, a neraz pri sťahovaní kože zaživa. Od kožušín sa však už odvracajú popredné módne značky, a čoraz viac krajín tento barbarský priemysel stavia mimo zákon. Na Slovensku sa nám to už podarilo v roku 2019. Nasledovalo Taliansko, Francúzsko, Estónsko a Írsko. Teraz je čas, aby sme ho zakázali v celej Európskej únii.