Premeňte

2 % na pomoc miliónom zvierat

Zvieratá vo veľkochovoch Vás potrebujú! Venujte svoje 2 % na ochranu bezbranných zvierat, ktoré sú nútené žiť v krutých podmienkach.

2 % sú podielom zaplatenej dane, ktoré práve teraz môžete bezplatne venovať zvieratám. Inak Vaše 2 % prepadnú štátu. Preto neváhajte využiť túto jedinečnú príležitosť, ktorá sa naskytne len raz v roku! Venovať 2 % vás nebude nič stáť, no pomôžete až miliónom zvierat.

K venovaniu 2 % potrebujete najmä tieto 2 údaje:

Obchodné meno:  Humánny pokrok o.z.

IČO: 42272262

VAŠE 2 % PRISPEJÚ K LEPŠÍM ŽIVOTNÝM PODMIENKAM PRE MILIÓNY ZVIERAT! 

Keď sa odhodlaní ľudia ako Vy v roku 2019 spojili, dokázali zakázať kožušinové farmy na Slovensku. V Európskej únii sú však zvieratá stále súčasťou krvavej módy. Prehovorte za líšky a norky svojimi 2%, a zvýšte tak šance na zákaz kožušinových fariem v celej EÚ.

VENOVAŤ 2 % NA ZASTAVENIE UTRPENIA ZVIERAT JE JEDNODUCHÉ!

Milióny sliepok v klietkových chovoch denne prežíva hrozné utrpenie, ktoré si nezaslúži žiadny živý tvor. Natlačené v malých špinavých klietkach čakajú práve na vašu pomoc. Venujte svoje 2 % sliepkam a staňte sa súčasťou boja za ochranu zvierat. Je to skutočne jednoduché – tu nájdete návod

VENOVAŤ 2 % NA ZASTAVENIE UTRPENIA ZVIERAT JE JEDNODUCHÉ!

Milióny sliepok v klietkových chovoch denne prežíva hrozné utrpenie, ktoré si nezaslúži žiadny živý tvor. Natlačené v malých špinavých klietkach čakajú práve na vašu pomoc. Venujte svoje 2 % sliepkam a staňte sa súčasťou boja za ochranu zvierat. Je to skutočne jednoduché – tu nájdete návod. 

NIČ VÁS TO NEBUDE STÁŤ!

Na kapry sa pri ochrane zvierat často zabúda. Ich tváre neprezradia emócie či prežívanie bolesti, avšak už dávno vieme, že aj kapry sú cítiace tvory. A vy ste tým človekom, ktorý má v rukách silu pomôcť aj im. Postavte sa za kapry svojimi 2%. 

Vašimi 2 % z daní prispejete k boju za zlepšenie životných podmienok týchto všetkých zvierat. Neváhajte, premeňte svoje 2 % na pomoc miliónom zvierat.

POSTUP

AKO VENOVAŤ 2 %

Stiahnite si tlačivá k vášmu daňovému priznaniu

3 jednoduché kroky pre poukázanie 2 % (3 %) z dane pre Humánny pokrok

1. Požiadate svojho zamestnávateľa o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane z príjmov.

2. Vyplňte tlačivo Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane.
Údaje o Humánnom pokroku sú v ňom už vyplnené. Do Vyhlásenia stačí doplniť údaje o daňovníkovi a tri kolónky:
– kolónka 12 – Zaplatená daň (sumu nájdete v Potvrdení o zaplatení dane, riadok číslo 24, toto potvrdenie Vám poskytne zamestnávateľ),
– kolónka 13 – 2 % zo zaplatenej dane vypočítate vzorcom (Výška dane/100)x2. Ak máte potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej práce za predošlý rok, tak môžete darovať 3 % zo svojej dane.

3. Do 30. apríla doručte poštou alebo osobne Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane spolu s Potvrdením o zaplatení dane na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Darovanie 2 % je anonymné. Ak si prajete, aby sme vedeli, že ste nás podporili práve vy, vo Vyhlásení stačí zaškrtnúť políčko „súhlasím so zaslaním údajov“. Daňový úrad nám pošle vaše meno a adresu, výška darovanej sumy sa nezverejňuje a my sa ju nedozvieme.

1. Informácie k poukázaniu 2 % z dane sa vypĺňajú priamo v daňovom priznaní:

FORMULÁRE môžete vyplniť elektronicky:

Elektronické formuláre sú určené pre neregistrované daňové subjekty. V prípade, že komunikujete s finančnou správou elektronicky, formuláre vypĺňate v osobnej internetovej zóne.

2. Vyplňte informácie o Humánnom pokroku:

Obchodné meno (názov): HUMÁNNY POKROK O.Z.
IČO: 42272262 (začnite písať od piateho políčka, prvé štyri políčka zostanú nevyplnené)

3. Daňové priznanie treba doručiť daňovému úradu elektronicky alebo poštou.

Darovanie 2 % je anonymné. Ak si prajete, aby sme vedeli, že ste nás podporili práve Vy, tak v daňovom priznaní stačí zaškrtnúť políčko „súhlasím so zaslaním údajov“. V tom prípade nám daňový úrad pošle vaše meno a adresu. Výšku darovanej sumy daňový úrad nezverejňuje a my sa ju nedozvieme.

1. Právnické osoby sú povinné komunikovať s daňovým úradom v elektronickej podobe a preto aj 2 % z dane môžete asignovať len cez osobnú internetovú zónu na portáli fianančnej správy.

2. Právnické osoby môžu darovať 1 % alebo 2 % zo svojich daní:

  • 1 % môže darovať každá firma
  • 2 % môže darovať len firma, ktorá v predošlom roku darovala na verejnoprospešný účel (mimo darovania podielu z dane) financie vo výške aspoň 0,5 % z dane jej z príjmov

3. V daňovom priznaní v časti VI. vyplňte informácie o Humánnom pokroku:
Obchodné meno (názov): HUMÁNNY POKROK O.Z.
IČO: 42272262 (začnite písať od piateho políčka, prvé štyri políčka zostanú nevyplnené)
Poznámka: Vašu daň môžete rozdeliť aj medzi viacero organizácií. Minimálna suma v prospech jednej organizácie je 8 €.

4. Daňové priznanie treba podať elektronicky do lehoty, ktorú na podanie daňového priznania máte a do tohto času aj uhradiť daň.

Darovanie 2 % je anonymné. Ak si prajete, aby sme vedeli, že nás podporila vaša spoločnosť, v daňovom priznaní stačí zaškrtnúť políčko „súhlasím so zaslaním údajov“. V tom prípade nám daňový úrad pošle názov vašej spoločnosti a adresu jej sídla. Výšku darovanej sumy daňový úrad nezverejňuje.

Venovali ste 2 % na pomoc zvieratám?

Dajte nám o tom vedieť!

Budete daňové priznanie podávať neskôr?

Napíšte nám a my vás včas upozorníme, aby ste nezabudli svoje 2 % venovať zvieratám.

Nemôžete venovať svoje 2 % zvieratám? Pomôžte im svojím darom.
Urobte ešte dnes niečo výnimočné pre milióny trpiacich zvierat.

Ivana Kováčiková
starostlivosť o darcov a darkyne

Napíšte nám správu, aby sme Vám mohlí poďakovať za Vaše 2 % na pomoc zvieratám:

Napíšte nám správu s dátumom, kedy chcete, aby sme vám poslali pripomienku k venovaniu 2 %.

Kapry celé dni nehybne čakajú natlačené jeden na druhom v malej kadi na rušnej ulici, kde nepoznajú nič iné, len strach. Opakovane sa s nimi hrubo manipuluje a domov si odnášate kapra s bolestivými poraneniami po celom tele. V igelitovej taške sa dusí niekoľko desiatok minút. Takýto prevoz je pre kapra stresujúci boj o holý život. Voda vo vani je pre kapra príliš teplá na to, aby v nej vedel pokojne tráviť svoje posledné hodiny. Vo vode je navyše chlór, ktorý mu páli sliznice a žiabre. Kapor v domácich podmienkach často umiera pomaly a v bolestiach. Častou praktikou je utlčenie na smrť.  

Sliepky v klietkovom chove nemôžu robiť nič, čo je pre ne prirodzené a dôležité. Nemôžu sa kúpať v prachu a zbavovať sa tak parazitov, nemôžu si hľadať potravu a skúmať okolie, čím v prírode trávia väčšinu svojho času, a nemôžu si ani len stavať hniezda. Pre vaječný priemysel sú len strojmi na peniaze. Sliepka sa v takýchto podmienkach zakrátko doslova zblázni, čo následne vedie k početným konfliktom a kanibalizmu.

Každoročne trpí a zomiera na kožušinových farmách krutou a barbarskou smrťou 100 miliónov zvierat. Celý svoj život strávia v malej špinavej klietke a umierajú v plynových komorách, a neraz pri sťahovaní kože zaživa. Od kožušín sa však už odvracajú popredné módne značky, a čoraz viac krajín tento barbarský priemysel stavia mimo zákon. Na Slovensku sa nám to už podarilo v roku 2019. Nasledovalo Taliansko, Francúzsko, Estónsko a Írsko. Teraz je čas, aby sme ho zakázali v celej Európskej únii.