STAŇTE SA
HLASOM ZVIERAT
V BRATISLAVE, KOŠICIACH A ŽILINE

PREČO SA PRIDAŤ?
Máme pre vás milióny dôvodov, prečo sa k nám pridať. Sme hlasom miliónov kurčiat, sliepok, kráv, býkov a prasiat, ktoré žijú v krutých podmienkach veľkochovov. Veríme, že vykorisťovanie a kruté zaobchádzanie patrí do minulosti, preto bojujeme za ochranu zvierat.
SME HLASOM ZVIERAT
AKO PRACUJEME?
Zameriavame sa na ochranu zvierat vo veľkochovoch, pretože sú najviac zanedbávané a je to oblasť, kde máme najväčší dopad. Výsledky dosahujeme efektívnym a nenásilným spôsobom. Naša práca sa opiera o najnovšie vedecké poznatky a skúsenosti uznávaných organizácií, s ktorými pracujeme.
EFEKTÍVNE OCHRAŇOVAŤ ZVIERATÁ
ČO ZÍSKATE?
Spoznáte nových ľudí zo zvieracoprávneho hnutia a stanete sa hlasom zvierat spolu s ostatnými dobrovoľníčkami a dobrovoľníkmi v Bratislave, Košiciach a Žiline. Dozviete sa o možnostiach ako sa zapojiť do významných zvieracoprávnych projektov. A hlavne budete posúvať seba a práva zvierat vpred!
BEZPEČNÉ PROSTREDIE

PRIDAJTE SA K DOBROVOĽNÍČKAM A DOBROVOĽNÍKOM
V BRATISLAVE, KOŠICIACH A ŽILINE

Ak máš viac ako 18 rokov, neváhaj sa zapojiť, vyplň formulár a o ďalších krokoch ťa budeme čoskoro informovať. 

Dobrovoľníctvo v Humánnom pokroku

"*" označuje povinné políčka

Meno*
Vyplňte prosím s diakritikou (mäkčene a dĺžne)
Uveďte prosím v tvare 0912 345 678
This field is hidden when viewing the form
Ste členom/kou politickej strany?*
Pracujete v živočíšnej výrobe?*
This field is hidden when viewing the form
Zúčastnili ste sa niekedy nášho podujatia s názvom Pastva?
Viac informácií o tom ako spracovávame osobné údaje si môžete prečítať v našich zásadách ochrany súkromia
Toto pole slúži na overenie a malo by zostať nezmenené.

MONIKA KLEINOVÁ

KOORDINÁTORKA DOBROVOĽNÍKOV A DOBROVOĽNÍČOK

Na nábore sa dozviete, ako pracujeme a ako sa aj vy môžete zapojíť do ochrany zvierat!
Pridajte sa a bojujte za zvieratá už dnes!

Pre ďalšie otázky ma neváhajte kontaktovať.

Kapry celé dni nehybne čakajú natlačené jeden na druhom v malej kadi na rušnej ulici, kde nepoznajú nič iné, len strach. Opakovane sa s nimi hrubo manipuluje a domov si odnášate kapra s bolestivými poraneniami po celom tele. V igelitovej taške sa dusí niekoľko desiatok minút. Takýto prevoz je pre kapra stresujúci boj o holý život. Voda vo vani je pre kapra príliš teplá, navyše obsahuje chlór, ktorý mu páli sliznice a žiabre. Kapor v domácich podmienkach často umiera pomaly a v bolestiach. Častou praktikou je utlčenie na smrť, či odrezanie hlavy pri plnom vedomí. 

Sliepky v klietkovom chove nemôžu robiť nič, čo je pre ne prirodzené a dôležité. Nemôžu sa kúpať v prachu a zbavovať sa tak parazitov, nemôžu si hľadať potravu a skúmať okolie, čím v prírode trávia väčšinu svojho času, a nemôžu si ani len stavať hniezda.
Pre vaječný priemysel sú len strojmi na peniaze. Sliepka sa v takýchto podmienkach zakrátko doslova zblázni, čo následne vedie k početným konfliktom a kanibalizmu.

Každoročne trpí a zomiera na kožušinových farmách krutou smrťou 100 miliónov zvierat. Celý svoj život strávia v malej špinavej klietke a umierajú v plynových komorách, a neraz pri sťahovaní kože zaživa. Od kožušín sa však už odvracajú popredné módne značky, a čoraz viac krajín tento barbarský priemysel stavia mimo zákon. Na Slovensku sa nám to už podarilo v roku 2019. Nasledovalo Taliansko, Francúzsko, Estónsko a Írsko. Teraz je čas, aby sme ho zakázali v celej Európskej únii.