Koniec doby klietkovej

Postavte sa za Európu bez klietok

Vyzvite spolu s nami poslancov a poslankyne EÚ, aby sa postavili proti klietkam.

Už 15. apríla bude v Európskom parlamente prebiehať verejné vypočutie európskej občianskej iniciatívy Koniec doby klietkovej. Počas vypočutia budeme nahlas a hrdo obhajovať Európu bez klietkových chovov, v mene zvierat, ktoré celý svoj život alebo jeho časť strávia v klietkach. Zapojíte sa a požiadate poslancov a poslankyne, aby sa k nám pripojili v boji krutým klietkam?

Jediný výsledok, ktorý chceme, je “NIE” klietkam.

Milióny sliepok, prasníc, teliat, kačíc, husí, králikov a prepelíc každoročne trpia v týchto hrozných a zastaraných systémoch, zatiaľ čo živočíšna výroba vytvára nátlak na Európsky parlament, aby vyvolala pochybnosti o alternatívach ku klietkovému chovu. Presvedčíte spolu s nami poslancov a poslankyne, že Európa, ktorú chceme všetci vidieť, je Európa bez klietok?

Plná podpora pre iniciatívu Koniec doby klietkovej

Budúcnosť bez klietok je skutočne možná. Až 1,4 milióna občanov a občianok EÚ žiada zákaz klietkového chovu. Viac ako 140 renomovaných vedcov a vedkýň, vrátane Dr. Jane Goodallovej, EÚ vyzvalo, aby klietky zakázala. Popredné potravinárske spoločnosti potvrdili, že bezklietkové systémy už sú realitou. Poslanci a poslankyne Európskeho parlamentu tentoraz nemôžu odvrátiť zrak. Požiadate poslancov a poslankyne Európskeho parlamentu o podporu iniciatívy Koniec doby klietkovej?

Zapojením sa pošlete nižšie uvedený e-mail týmto poslancom a poslankyniam Európskeho parlamentu:

  • Miroslav Číž
  • Michal Šimečka
  • Norbert Lins
  • Dolors Montserrat
  • Martin Hlaváček
  • Juan Ignacio Zoido Álvarez
  • Herbert Dorfmann
  • Paolo De Castro
  • Ulrike Müller
  • Zbigniew Kuźmiuk

Výzvu už odoslalo ľudí.

Pridajte sa k nim aj Vy!

Text emailu poslancom a poslankyniam EP v Slovenčine

Európska občianska iniciatíva Koniec doby klietkovej potrebuje Váš hlas

Vážení poslanci a poslankyne Európskeho parlamentu,

pred nadchádzajúcim vypočutím európskej občianskej iniciatívy Koniec doby klietkovej poslancami a poslankyňami Európskeho parlamentu, ktoré je naplánované na 15.apríla 2021, Vás žiadam o podporu ukončenia používania klietok v chove zvierat.

Spolu s 1,4 miliónmi ľudí z celej EÚ, ktorí európsku občiansku iniciatívu Koniec doby klietkovej podpísali, Vás vyzývam, aby ste stovky miliónov hospodárskych zvierat v celej EÚ ušetrili zbytočného utrpenia. Tieto zvieratá strávia celý svoj život alebo časť života v klietkach, ohradách alebo stajniach.

V obohatených klietkach majú sliepky, ktoré sú chované na vajcia, životný priestor iba o veľkosti hárku papiera A4. To im neumožňuje vykonávať ich základné potreby, ako je kúpanie sa v prachu a nemôžu si ani roztiahnuť krídla. Králiky chované na mäso sa niekedy nedokážu úplne natiahnuť a spravidla nemajú dostatok priestoru na vykonanie ani jedného skoku. Takmer všetky dospelé samice ošípaných strávia takmer polovicu každého roka v klietkach, v ktorých sa nemôžu ani otočiť.

Vo februári tohto roka vyzvalo Európsku úniu viac ako 140 renomovaných vedcov a vedkýň vrátane Dr. Jane Goodallovej, aby zakázala klietky. Asi o mesiac neskôr hlavní producenti a maloobchodníci s potravinami potvrdili, že budúcnosť bez klietok je možná a vyzvali EÚ, aby konala.

Je najvyšší čas, aby EÚ prispôsobila štandardy chovu zvierat k 21. storočiu a zakázala zastarané praktiky umiestňovania zvierat do klietok. Teraz máte šancu pridať svoj hlas k 1,4 miliónu ľudí v celej EÚ, ktorí volajú po ukončení chovu v klietkach.

Vyzývam Vás preto ako priamo zvoleného zástupcu/zástupkyňu európskych občanov a občianok, aby ste po vypočutí európskej občianskej iniciatívy Koniec doby klietkovej 15. apríla v Európskom parlamente vyzvali Európsku komisiu ukončiť túto krutosť.

S úctou,
Vaše meno