fbpx
marriott-final

Najväčšia sieť hotelov na svete, Marriott International, končí s vajcami z klietkového chovu

Už po necelých 48 hodinách od spustenia celosvetovej kampane organizácií bojujúcich za práva zvierat, pristúpila sieť hotelov Marriott International, spravujúca viac ako jeden milión izieb, k záväzku skoncovať s používaním vajec z klietkového chovu.

Tlačová správa na stiahnutie v PDF

Bratislava, 7. december 2018 – V stredu ráno sa začala celosvetová kampaň zvieracoprávnych organizácií požadujúcich, aby najväčšia sieť hotelov na svete, Marriott International, dodržala svoj sľub a ukončila používanie vajec z klietkového chovu. Kampaň však už po necelých 48 hodinách dosiahla svoj cieľ. Spoločnosť Marriott tak pristúpila k splneniu požiadaviek a zverejnila svoj záväzok skoncovať s vajcami z klietkového chovu do roku 2025 s platnosťou pre celú svoju sieť, zahŕňajúcu 30 značiek. Na Slovensku do tejto siete patria napríklad hotely Sheraton a Grand Hotel Riverpark v Bratislave, spadajúce pod značku Starwood.

Túto medzinárodnú kampaň viedla koalícia zvieracoprávnych organizácií Open Wing Alliance, ktorá zastrešuje 59 organizácií z celého sveta, vrátane slovenskej organizácie Humánny pokrok. Tá tento týždeň oficiálne spustila svoju kampaň za ukončenie klietkového chovu sliepok na Slovensku s názvom Viac neznesiem!. Jej súčasťou je aj petícia, ktorú počas prvých troch dní podpísalo už viac než 4 000 ľudí.

Klietkový chov predstavuje v súčasnosti najhoršiu alternatívu pre sliepky. Znamená to pre ne celý život strávený v stiesnenej klietke, v ktorej nemôžu robiť nič, čo je pre ne prirodzené a dôležité. Významné spoločnosti po celom svete sa odkláňajú od používania vajec z klietkového chovu. Medzi hotely, ktoré medzičasom už skončili s vajcami z klietkového chovu, patria napríklad siete ako Wyndham Worldwide, Accor Hotels, či InterContinental. Spomedzi výrobcov potravín sú to napríklad giganti ako Nestlé, Mondelēz a Unilever, reštaurácie McDonald‘s a Subway, či cateringové siete Sodexo a Comass Group, ale aj maloobchodné siete REWE, Aldi, Tesco alebo Lidl.

„V 21. storočí naozaj nie je prijateľné zatvárať zvieratá do stiesnených klietok. Už dávno na to prišli spotrebitelia a spotrebiteľky a takéto praktiky odmietajú a požadujú od firiem zmenu.“ dodáva Martin Smrek z Humánneho pokroku. Nedávny prieskum agentúry Focus ukázal, že aj na Slovensku by klietkový chov postavilo mimo zákon až 54 % ľudí. „Je najvyšší čas, aby firmy začali počúvať svojich zákazníkov a zákazníčky, ukončili zbytočné utrpenie sliepok a poslali klietkový chov do histórie“, dodáva na záver Martin Smrek.

###

O organizácii Humánny pokrok

Humánny pokrok je združením pre rozvoj ľudskosti a udržateľnosti. Sme hlasom zvierat a presadzujeme udržateľné riešenia, ktoré dokážu nasýtiť planétu. Humánny pokrok vznikol s cieľom priniesť na Slovensku silný hlas zvierat, ktorý bude klásť dôraz na ľudskosť a udržateľnosť. Združenie je členom globálnej koalície Open Wing Alliance bojujúcej proti klietkovému chovu sliepok a medzinárodnej organizácie Fur Free Alliance bojujúcej za ukončenie kožušinového chovu.

O organizácii Open Wing Alliance

Open Wing Alliance je medzinárodné združenie organizácií na ochranu zvierat, zamerané na vytvorenie jednotnej skupiny bojujúcej v rámci kampane za ukončenie zneužívania sliepok na celom svete. Združenie bolo založené v roku 2016 organizáciou The Humane League a rozrástlo sa na medzinárodnú jednotku spájajúcu 59 členských organizácií. Je zamerané na to, aby najväčšie spoločnosti sveta zmenili svoj spôsob zaobchádzania so zvieratami, čím nastavujú nové normy pre podnikovú politiku v oblasti životných podmienok zvierat, tak na miestnej, ako aj na svetovej úrovni (v každom z hlavných sektorov trhu).

Kontakt pre médiá:

Martin Smrek
+421 948 315 807
martin.smrek@humannypokrok.sk
www.humannypokrok.sk
www.viacneznesiem.sk

ZDIEĽAŤ ČLÁNOK

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email