Vegánske hody Prešov 2019/Zdroj: Humánny pokrok.

Premiéra Vegánskych hodov v Prešove zožala úspech. Návštevnosť prevýšila očakávania organizátorov.

Hlavnú ulicu v Prešove v sobotu zaplavili stánky s vegánskym jedlom a tisícky ľudí. Premiérovo sa tu konali Vegánske hody a ich návštevnosť prevýšila aj očakávania samotných organizátorov.

Tlačová správa na stiahnutie v PDF

Prešov, 28. máj 2019 – V sobotu 25. mája sa na Hlavnej ulici – pešej zóne v Prešove hodovalo po Vegánsky. Mesto tu po prvýkrát hostilo festival udržateľného a ohľaduplného stravovania Vegánske hody. Tisícky milovníkov a milovníčok rastlinnej stravy si tu prišli na svoje vďaka prevádzkam s pestrou ponukou rastlinnej kuchyne a nechýbali ani stánky s prírodnou vegánskou kozmetikou a drogériou netestovanou na zvieratách. Počet návštevníkov a návštevníčok prevýšil očakávania organizátorov, ktorí predpokladali účasť minimálne 3 000 ľudí. K veľkej účasti a dobrej atmosfére rozhodne prispelo aj priaznivé slnečné počasie po celý deň. Podujatie zaujalo ľudí rôznych vekových kategórií a priestor s bezbariérovým prístupom ocenili najmä mamičky s kočíkmi či ľudia na vozíkoch.

Najväčšie rady sa tvorili pred stánkom, ktorý ponúkal jedlá ako vegánske halušky či novinku beyond burger, známu rastlinnú alternatívu hovädzieho burgru. Na tieto jedlá sú návštevníci a návštevníčky vždy ochotní čakať v rade aj niekoľko desiatok minút. Veľkému záujmu sa tešil aj vegánsky food truck s ponukou robi rezňov so zemiakovým šalátom a dezertom punčové rezy. O sladké potešenie sa postarali aj prevádzky, ktoré priniesli so sebou donuty, raw zdravé sladkosti či kysnuté koláče. Spestrením podujatia bol sprievodný program v podobe prednášok a kuchárskej show Miroslava Demjana, ktorá spolu s ochutnávkou čerstvo navareného guľášu z fazule mungo zaujala množstvo zúčastnených ľudí. ,,Prvého ročníka Vegánskych hodov v Prešove sa zúčastnil skutočne veľký počet návštevníkov, ktorý prevýšil aj naše očakávania a veľmi nás to potešilo. Je to len dôkazom toho, že záujem o udržateľné rastlinné stravovanie v dnešnej dobe stále čoraz viac rastie, a aj preto sme sa rozhodli tento rok náš festival rastlinného stravovania rozšíriť aj do ďalších miest.‘‘ povedal Roman Facuna zo združenia Humánny pokrok, ktoré podujatie organizuje. Pre viac informácií o aktuálnych termínoch najbližších Vegánskych hodov sledujte www.facebook.com/veganskehody.sk/.

Vegánske hody sa od roku 2009 každoročne konajú v Bratislave a postupne sa rozširujú aj do ďalších miest. Podujatie sa v súčasnosti konalo v Bratislave, Košiciach, Žiline, a tento rok po prvý raz aj v Trnave a teraz aj v Prešove, pričom organizátori na tento rok oznámili nové podujatie aj v Banskej Bystrici. Len za posledný rok tieto podujatia navštívilo spolu viac ako 23 000 ľudí.

###

O Vegánskych hodoch:
Vegánske hody začali svoje aktivity od roku 2009 a od roku 2013 fungujú ako občianske združenie. Sú neziskovým podujatím, ktorého cieľom je propagácia práv zvierat, ochrany životného prostredia a zdravého životného štýlu prostredníctvom vegánskych pokrmov a za pomoci sprievodných podujatí ako prednášky, diskusie, workshopy a premietania. Do vegánskych hodov sa môže zapojiť každý – počínajúc profesionálnymi kuchármi z miestnych a zahraničných reštaurácií, až po amatérov. Vstup na podujatie je tradične voľný.

O Humánnom pokroku:
Humánny pokrok je združením pre rozvoj ľudskosti a udržateľnosti. Sme hlasom zvierat a presadzujeme udržateľné riešenia, ktoré dokážu nasýtiť planétu. Humánny pokrok vznikol s cieľom priniesť na Slovensku silný hlas zvierat, ktorý bude klásť dôraz na ľudskosť a udržateľnosť. Združenie je členom globálnej koalície Open Wing Alliance bojujúcej proti klietkovému chovu sliepok a medzinárodnej organizácie Fur Free Alliance bojujúcej za ukončenie kožušinového chovu.

Kontakt pre médiá:

Roman Facuna
+421 948  155 371
roman.facuna@veganskehody.sk
www.veganskehody.sk
www.humannypokrok.sk

Vegánske hody Prešov 2019.
Zdroj: Humánny pokrok.
Vegánske hody Prešov 2019.
Zdroj: Humánny pokrok.
Vegánske hody Prešov 2019.
Zdroj: Humánny pokrok.

ZDIEĽAŤ ČLÁNOK