Zorganizujte zbierku pre zvieratá

Chcete pomôcť zvieratám netradičným spôsobom?

Omrzeli vás materiálne narodeninové darčeky alebo chcete využiť svoju kreativitu a podeliť sa o to so svojím okolím? Zorganizujte darcovskú výzvu. 

Vytvorte svoju vlastnú zbierku, ktorou motivujete ľudí vo svojom okolí, aby prispeli k ochrane zvierat. Zvoľte si akúkoľvek tému a sumu pre vašu výzvu.

Vaša zbierka prispeje k zastaveniu krutých veľkochovov

Môžete zbierať príspevky všeobecne na ochranu hospodárskych zvierat, alebo si vyberte jednu z našich aktuálnych kampaní, ktorú vaša zbierka podporí, o čo sa nezabudnite podeliť so svojimi známymi, keď budete šíriť svoju výzvu.

Fantázii sa medze nekladú, preto si stanovte akýkoľvek uletený či kreatívny cieľ, ktorý splníte po vyzbieraní uvedenej sumy. Inšpirovať sa môžete TU.

Vaša zbierka prispeje k zastaveniu krutých veľkochovov

Môžete zbierať príspevky všeobecne na ochranu hospodárskych zvierat, alebo si vyberte jednu z našich aktuálnych kampaní, ktorú vaša zbierka podporí, o čo sa nezabudnite podeliť so svojimi známymi, keď budete šíriť svoju výzvu.

Fantázii sa medze nekladú, preto si stanovte akýkoľvek uletený či kreatívny cieľ, ktorý splníte po vyzbieraní uvedenej sumy. Inšpirovať sa môžete TU.

Vytvoriť zbierku trvá len pár minút, no vaša podpora bude mať dlhotrvajúci význam pre zlepšenie života hospodárskych zvierat. Ďakujeme vám!

Postup

5 jednoduchých krokov k vytvoreniu výzvy

1. Vyplňte formulár kliknutím sem a pokračujte nasledovne:

  • Zadajte názov výzvy
  • Zadajte cieľovú sumu
  • Zaškrtnite súhlas s podmienkami používania Darujme.sk a súhlas so spracocaním osobných údajov
  • Vytvorte výzvu

2. Následne máte možnosť zaregistrovať si vlastné konto alebo sa prihlásiť.

3. Dostanete sa na stránku vašej darcovskej výzvy. Upravte ju podľa svojich predstáv. Upravte znenie textu, zadefinujte výšku daru, ktorý chcete vyzbierať a nastavte čas, za ktorý chcete svoju výzvu naplniť.

4. V spodnej časti si vyberte obrázok Vašej výzvy. Ak vám žiadny nevyhovuje, napíšte nám na ivana.kovacikova@humannypokrok.sk, aby sme vám vložili obrázok, ktorý by lepšie vystihoval vašu výzvu. Požadovaný rozmer je 1920×680 px.

5. Uložte vašu výzvu.

Vaša darcovská výzva je hotová! Na emailovú adresu, ktorú ste zadali vám príde potvrdzovací email od Darujme.sk so sumárnymi informáciami k darcovskej výzve.

Ďakujeme, že vám osud trpiacich zvierat nie je ľahostajný. Prinášame vám niekoľko tipov ako vašu zbierku úspešne naplniť.

Venujte prvý dar

Skôr ako vašu výzvu pošlete do sveta, prispejte prvým darom alebo požiadajte niekoho blízkeho. Pre ľudí je lákavejšie a motivujúcejšie, keď nie sú prvým darcom či darkyňou.

Osobný kontakt

Predtým ako budete svoju zbierku verejne zdieľať, oslovte svojich najbližších priamym osobným spôsobom, akým zvyknete komunikovať – môže to byť správa cez sociálnu sieť, WhatsApp či email. Komunikujte výzvu úprimne, vysvetlite svoju motiváciu. Môžete si pripraviť jednu univerzálnu správu, prípadne špecifickú podľa toho, komu ju chcete poslať. 

Zdieľajte, tagujte, bavte sa

Zdieľajte svoju zbierku verejne na sociálnej sieti, označte ľudí, ktorí ju už podporili, nechajte svoju fantáziu prekvitať. Môžete si vytvoriť akýkoľvek kreatívny koncept, ktorý vašich priateľov povzbudí k tomu, aby do zbierky prispeli. Nezabudnite si celý proces užiť, robíte skvelú vec. 

Ďakujte

Každému kto vašu zbierku podporí, príde ďakovný email z Humánneho pokroku. Nezabudnite však svojim priateľom a priateľkám poďakovať aj vy, ich dary sú nesmierne vzácne pre boj za práva zvierat.

Inšpirujte sa zbierkami ľudí, ktorým tiež záleží na ochrane zvierat

Kapry celé dni nehybne čakajú natlačené jeden na druhom v malej kadi na rušnej ulici, kde nepoznajú nič iné, len strach. Opakovane sa s nimi hrubo manipuluje a domov si odnášate kapra s bolestivými poraneniami po celom tele. V igelitovej taške sa dusí niekoľko desiatok minút. Takýto prevoz je pre kapra stresujúci boj o holý život. Voda vo vani je pre kapra príliš teplá na to, aby v nej vedel pokojne tráviť svoje posledné hodiny. Vo vode je navyše chlór, ktorý mu páli sliznice a žiabre. Kapor v domácich podmienkach často umiera pomaly a v bolestiach. Častou praktikou je utlčenie na smrť.  

Sliepky v klietkovom chove nemôžu robiť nič, čo je pre ne prirodzené a dôležité. Nemôžu sa kúpať v prachu a zbavovať sa tak parazitov, nemôžu si hľadať potravu a skúmať okolie, čím v prírode trávia väčšinu svojho času, a nemôžu si ani len stavať hniezda. Pre vaječný priemysel sú len strojmi na peniaze. Sliepka sa v takýchto podmienkach zakrátko doslova zblázni, čo následne vedie k početným konfliktom a kanibalizmu.

Každoročne trpí a zomiera na kožušinových farmách krutou a barbarskou smrťou 100 miliónov zvierat. Celý svoj život strávia v malej špinavej klietke a umierajú v plynových komorách, a neraz pri sťahovaní kože zaživa. Od kožušín sa však už odvracajú popredné módne značky, a čoraz viac krajín tento barbarský priemysel stavia mimo zákon. Na Slovensku sa nám to už podarilo v roku 2019. Nasledovalo Taliansko, Francúzsko, Estónsko a Írsko. Teraz je čas, aby sme ho zakázali v celej Európskej únii.