Dostali sme stan na festivaly a iné akcie

Pre nás v Humánnom pokroku je dôležité byť v kontakte s našimi podporovateľmi a podporovateľkami, ale aj bežnými ľudmi, ktorí vnímajú otázku ochrany zvierat ako dôležitú. Často stojíme v stánkoch, navštevujeme festivaly a rôzne podujatia pretože chceme byť bližšie k Vám. V uliciach slovenských miest zbierame podpisy pod petície, diskutujeme a ukazujeme Vám našu víziu, ktorú presadzujeme a reálnymi výsledkami túto víziu pomaly napĺňame. Naša vízia sa bude ľahšie napĺňať aj vďaka daru od Expodom, od ktorého sme dostali prenosný rýchlorozkladací stan, vďaka ktorému máme možnosť byť aj počas nepriaznivého počasia s Vami.

Ďakujeme ľuďom z firmy Expodom za ich podporu a tešíme sa na Vás na najbližších akciách. 

ZDIEĽAŤ ČLÁNOK

Kapry celé dni nehybne čakajú natlačené jeden na druhom v malej kadi na rušnej ulici, kde nepoznajú nič iné, len strach. Opakovane sa s nimi hrubo manipuluje a domov si odnášate kapra s bolestivými poraneniami po celom tele. V igelitovej taške sa dusí niekoľko desiatok minút. Takýto prevoz je pre kapra stresujúci boj o holý život. Voda vo vani je pre kapra príliš teplá na to, aby v nej vedel pokojne tráviť svoje posledné hodiny. Vo vode je navyše chlór, ktorý mu páli sliznice a žiabre. Kapor v domácich podmienkach často umiera pomaly a v bolestiach. Častou praktikou je utlčenie na smrť.  

Sliepky v klietkovom chove nemôžu robiť nič, čo je pre ne prirodzené a dôležité. Nemôžu sa kúpať v prachu a zbavovať sa tak parazitov, nemôžu si hľadať potravu a skúmať okolie, čím v prírode trávia väčšinu svojho času, a nemôžu si ani len stavať hniezda. Pre vaječný priemysel sú len strojmi na peniaze. Sliepka sa v takýchto podmienkach zakrátko doslova zblázni, čo následne vedie k početným konfliktom a kanibalizmu.

Každoročne trpí a zomiera na kožušinových farmách krutou a barbarskou smrťou 100 miliónov zvierat. Celý svoj život strávia v malej špinavej klietke a umierajú v plynových komorách, a neraz pri sťahovaní kože zaživa. Od kožušín sa však už odvracajú popredné módne značky, a čoraz viac krajín tento barbarský priemysel stavia mimo zákon. Na Slovensku sa nám to už podarilo v roku 2019. Nasledovalo Taliansko, Francúzsko, Estónsko a Írsko. Teraz je čas, aby sme ho zakázali v celej Európskej únii.