Voľné pozície v Humánnom pokroku

Tu nájdete aktuálne otvorené pozície v Humánnom pokroku ako aj prebiehajúce výberové konania, do ktorých sa môžete prihlásiť.

V roku 2022 bol Humánny pokrok hodnotený organizáciou Animal Charity Evaluators, ktorá vyhodnocuje efektivitu popredných zvieracoprávnych organizácií sveta. Tu nájdete podrobné výsledky ich hodnotenia

V prípade, že tu nič nevidíte, znamená to, že v tomto momente nemáme otvorené žiadne voľné pozície. Ale nezúfajte a navštívte našu stránku dobrovoľníckeho programu.

Koordinátor/ka médií

Koordinátor/ka médií

Hľadáme skúseného človeka, ktorý dokáže efektívne komunikovať prácu Humánneho pokroku verejnosti a budovať silnú mediálnu prítomnosť našich kampaní za práva zvierat na všetkých kanáloch. Niekoho,

Čítať viac »

Kampanier/ka

Hľadáme ambiciózneho človeka, ktorý sa spolu s nami pustí do boja za práva zvierat prostredníctvom rozprávania strhujúcich príbehov a vedenia úderných kampaní. Niekoho, kto rozumie,

Čítať viac »

Kapry celé dni nehybne čakajú natlačené jeden na druhom v malej kadi na rušnej ulici, kde nepoznajú nič iné, len strach. Opakovane sa s nimi hrubo manipuluje a domov si odnášate kapra s bolestivými poraneniami po celom tele. V igelitovej taške sa dusí niekoľko desiatok minút. Takýto prevoz je pre kapra stresujúci boj o holý život. Voda vo vani je pre kapra príliš teplá na to, aby v nej vedel pokojne tráviť svoje posledné hodiny. Vo vode je navyše chlór, ktorý mu páli sliznice a žiabre. Kapor v domácich podmienkach často umiera pomaly a v bolestiach. Častou praktikou je utlčenie na smrť.  

Sliepky v klietkovom chove nemôžu robiť nič, čo je pre ne prirodzené a dôležité. Nemôžu sa kúpať v prachu a zbavovať sa tak parazitov, nemôžu si hľadať potravu a skúmať okolie, čím v prírode trávia väčšinu svojho času, a nemôžu si ani len stavať hniezda. Pre vaječný priemysel sú len strojmi na peniaze. Sliepka sa v takýchto podmienkach zakrátko doslova zblázni, čo následne vedie k početným konfliktom a kanibalizmu.

Každoročne trpí a zomiera na kožušinových farmách krutou a barbarskou smrťou 100 miliónov zvierat. Celý svoj život strávia v malej špinavej klietke a umierajú v plynových komorách, a neraz pri sťahovaní kože zaživa. Od kožušín sa však už odvracajú popredné módne značky, a čoraz viac krajín tento barbarský priemysel stavia mimo zákon. Na Slovensku sa nám to už podarilo v roku 2019. Nasledovalo Taliansko, Francúzsko, Estónsko a Írsko. Teraz je čas, aby sme ho zakázali v celej Európskej únii.