fbpx
Vegánske hody.

Do Trnavy mieria tisíce vegánov a vegánok. Čakajú ich vegánske klobásy aj halušky.

V sobotu 04. mája do Trnavy po prvýkrát zavítajú Vegánske hody so svojim konceptom festivalu trvalo udržateľného a ohľaduplného stravovania. Premiérovo sa na nich práve v Trnave predstaví aj Vegánska Maďarská klobaňa.

Tlačová správa na stiahnutie v PDF.

Bratislava, 30. apríl 2019 – Námestie svätého Mikuláša v Trnave už túto sobotu, 04. mája, bude hostiť festival Vegánske hody, ktorý je vo všeobecnosti najväčší vegánsky food festival na Slovensku. Tie budú mať v Trnave svoju premiéru a organizátori očakávajú účasť viac ako 5 300 návštevníkov a návštevníčok. Pripravených bude pätnásť stánkov z radov reštaurácií či bistier s ponukou rastlinných špecialít, ako aj obchodov s vegánskou kozmetikou a drogériou netestovanou na zvieratách. Súčasťou festivalu je aj sprievodný program v podobe zaujímavých prednášok a kuchárskych show.

O tom, aká vie byť vegánska strava pestrá, plnohodnotná a zároveň chutná sa všetci  zúčastnení a zúčastnené budú môcť presvedčiť vďaka širokej ponuke predajcov. Koncept moderného bistra, s ponukou zdravej formy fast foodu, prinesie na podujatie vegánske verzie kebab wrapu či cheese burgru a nebudú chýbať ani batátové hranolky. Vďaka bratislavskému vegánskemu bistru si nájdu cestu do Trnavy aj tradične obľúbené plnené pirohy a halušky s rastlinnou bryndzou – vryndzou. Núdza nebude ani o sladké dobroty v podobe najrôznejších koláčov, zákuskov či donutov. O osvieženie sa postarajú predajcovia ponúkajúci limonády, ovocné šťavy, čapovanú kombuchu, mušt, cider či víno. Sme veľmi radi, že môžeme náš festival trvalo udržateľného a ohľaduplného stravovania rozširovať  aj do ďalších miest a už túto sobotu ho vôbec po prvý raz priniesť aj do Trnavy. Práve na trnavských Vegánskych hodoch bude mať svoju premiéru aj vegánska verzia maďarskej klobásy, ktorá sa na trh dostala koncom minulého roka a svojou autentickou chuťou maďarských klobás si získala zástupy fanúšikov“. dodal Roman Facuna, zo združenia Humánny pokrok, ktoré podujatie organizuje. Na podujatí budú k zakúpeniu aj ostatné trvanlivé či balené potraviny, ako rastlinné alternatívy mliečnych a mäsových výrobkov, sladké a slané pochutiny či prírodná vegánska kozmetika a drogéria netestovaná na zvieratách.

V sprievodnom programe sa v prednáškach predstaví Alexandra Demetrianová z Humánneho pokroku, ktorá priblíži kampaň za zákaz kožušinových chovov na Slovensku a vegánsky výživový poradca, Bc. Radek Látal, DiS., ktorý porozpráva o tom, ako sa správne vegánsky stravovať. V kuchárskych show budú mať návštevníci a návštevníčky možnosť vidieť ako si pripraviť mrkvovú chia kašu s čokoládou či smaženú veggie ryžu. Vegánske hody sú príkladom festivalu, ktorý dbá na blaho zvierat a zároveň životného prostredia, preto v rámci minimalizácie odpadu budú všetky poháre na podujatí umývateľné a všetok riad kompostovateľný.

Vstup na podujatie je tradične voľný, ako vo všetkých mestách, kde sa festival koná a podrobný program podujatia a ponuku predajcov nájdete na  stránke https://www.veganskehody.sk/trnava/

###

O Vegánskych hodoch:
Vegánske hody začali svoje aktivity od roku 2009 a od roku 2013 fungujú ako občianske združenie. Sú neziskovým podujatím, ktorého cieľom je propagácia práv zvierat, ochrany životného prostredia a zdravého životného štýlu prostredníctvom vegánskych pokrmov a za pomoci sprievodných podujatí ako prednášky, diskusie, workshopy a premietania. Do vegánskych hodov sa môže zapojiť každý – počínajúc profesionálnymi kuchármi z miestnych a zahraničných reštaurácií, až po amatérov. Vstup na podujatie je tradične voľný.

O Humánnom pokroku:
Humánny pokrok je združením pre rozvoj ľudskosti a udržateľnosti. Sme hlasom zvierat a presadzujeme udržateľné riešenia, ktoré dokážu nasýtiť planétu. Humánny pokrok vznikol s cieľom priniesť na Slovensku silný hlas zvierat, ktorý bude klásť dôraz na ľudskosť a udržateľnosť. Združenie je členom globálnej koalície Open Wing Alliance bojujúcej proti klietkovému chovu sliepok a medzinárodnej organizácie Fur Free Alliance bojujúcej za ukončenie kožušinového chovu.

Kontakt pre médiá:

Roman Facuna
+421 948  155 371
roman.facuna@veganskehody.sk
www.veganskehody.sk
www.humannypokrok.sk

Akreditácie: Pre akreditovaných novinárov a novinárky poskytujeme možnosť bezplatných ochutnávok v predajných stánkoch. Akreditovať sa môžete emailom na: monika.kleinova@veganskehody.sk alebo telefonicky na čísle +421 948 631 171

Vegánske hody Bratislava 2018.
Zdroj: Humánny pokrok.
Vegánske hody Bratislava 2018.
Zdroj: Humánny pokrok.
Vegánske hody Bratislava 2018.
Zdroj: Humánny pokrok.
Jarné Vegánske hody Bratislava 2019.
Zdroj: Humánny pokrok.
Vegánske hody Bratislava 2018.
Zdroj: Humánny pokrok.


ZDIEĽAŤ ČLÁNOK

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email