Módna značka Chicco oficiálne potvrdzuje svoj záväzok nepoužívať kožušiny zo zvierat

Značka Chicco, zameraná na všetko pre bábätká, už dlhšiu dobu nepoužíva kožušiny zo zvierat, urobila teraz ďalší krok vpred, keď podpísala oficiálny záväzok so zvieracoprávnymi organizáciami LAV a Fur Free Alliance.

Tlačová správa na stiahnutie v PDF

Bratislava, 17. január 2019 – Značka, ktorá vždy venovala veľkú pozornosť materiálom používaným pri výrobe a tvorbe svojich kolekcií oblečenia pre bábätká a deti od 0 do 8 rokov, potvrdila svoj záväzok podporovať udržateľnú módu dodržiavaním štandardov programu Fur Free Retailer (Obchodníci nepoužívajúci kožušiny) www.furfreeretailer.com a projektu Animal Free Fashion (Móda bez zvierat) www.animalfree.info, čím upevnila svoje rozhodnutie nepoužívať kožušiny zo zvierat.

Podpis značky Chicco je výsledkom jej interakcie s organizáciou LAV, v úlohe talianskeho zástupcu medzinárodnej siete združenia Fur Free Alliance, a Chicco týmto podčiarkuje zmysluplnosť zodpovedného vedenia značky k rozširovaniu a podporovaniu dodržiavania princípov dobrých životných podmienok a ochrany pre zvieratá, čo je v súlade s jej vlastným poslaním a identitou spoločnosti, ktorá chce byť „Všade tam, kde je dieťa“.

Joh Vinding, prezident koalície Fur Free Alliance, povedal: „S potešením vítame značku Chicco za partnera programu Fur Free Retailer. S podporou spoločností ako je Chicco, starajúcich sa o budúce generácie, bude čoskoro v módnom priemysle upúšťanie od používania kožušiny zo zvierat považované za normálne.“

Simone Pavesi, manažér organizácie LAV a projektu Animal Free Fashion (Móda bez zvierat), dodáva: „Je dobré vedieť, že spoločnosť Chicco sa zapojila do nášho programu, pretože podpis takejto uznávanej značky, akou je Chicco, môže len zvýrazniť, aké je dôležité, aby sa v módnom priemysle prestali používať kožušiny zo zvierat.“

Orseniga, obchodný riaditeľ pre módu a predaj spoločnosti Chicco, vyhlásil: „Týmto podpisom značka Chicco len potvrdzuje svoj záväzok, ktorý dodržiava už dlhšiu dobu a my dúfame, že to pomôže povzbudiť k čoraz dôležitejšiemu povedomiu v módnom priemysle v záujme o zvieratá a o ich blahobyt.“


###

O značke Chicco

Chicco,  značka zameraná na všetko pre bábätká, ponúka osobité a bezpečné riešenia, aby bola na blízku všetkým rodičom počas každého dňa jedinečného a mimoriadneho rastu ich detí, hneď od ich narodenia. Viac ako 60 rokov je Chicco  všade „Tam, kde je dieťa“’: vďaka ich Detskému výskumnému centru, komunikácii s rodičmi, pozorovaniu detí a neustálej spolupráci s odborníkmi či odborníčkami a zdravotníckou a vedeckou komunitou, je tu Chicco pre rodičov a rodiny na to, aby ich vypočulo a dalo im jednoduché a efektívne odpovede. Celosvetovo je spoločnosť Chicco jednou z 10 popredných talianskych značiek spotrebného tovaru, ktorá sa nachádza vo viac ako 120 krajinách a neustále sa rozširuje ďalej.

www.artsana.com
www.chicco.it

O organizácii LAV

Organizácia LAV bojuje za oslobodenie zvierat, za práva a ochranu zvierat, proti Zoomafii a za ochranu životného prostredia už od roku 1977. Svojimi aktivitami v rámci projektu Animal Free Fashion bojuje proti používaniu produktov zo zvierat v módnom priemysle, podporuje rozvoj módy, ktorá vôbec nevyužíva zvieratá a komunikuje so spoločnosťami pôsobiacimi v oblasti obchodovania s cieľom dosiahnuť, aby „problematika zvierat“ bola jednou z priorít politiky spoločenskej zodpovednosti.

Organizácia bola založená v roku 1977, spája približne 50 000 ľudí (členov a podporovateľov) a môže počítať s podporou až 60 miestnych tímov a stoviek až tisícov priaznivcov.

www.lav.it
www.animalfree.info

O koalícii Fur Free Alliance

Fur Free Alliance je medzinárodná koalícia viac ako 40 organizácií na ochranu zvierat, ktoré spolupracujú na skoncovaní s vykorisťovaním a zabíjaním zvierat len pre ich kožušinu. Koalícia má milióny fanúšikov po celom svete. Kladie osobitý dôraz na vykorisťovanie a krutosť páchanú na zvieratách, spôsobené buď pascami na zvieratá alebo zaobchádzaním s nimi na kožušinových farmách. Naplnenie svojich cieľov dosahuje prostredníctvom:

  • informovania verejnosti o utrpení zvierat v kožušinovom priemysle
  • podporovania novej legislatívy
  • zvyšovania povedomia medzi spotrebiteľmi a v rámci módneho priemyslu s cieľom povzbudiť ich k používaniu iných materiálov namiesto kožušiny
  • konania na národnej a medzinárodnej úrovni prostredníctvom spoločných alebo individuálnych kampaní

www.furfreealliance.com/

O organizácii Humánny pokrok

Humánny pokrok je združením pre rozvoj ľudskosti a udržateľnosti. Sme hlasom zvierat a presadzujeme udržateľné riešenia, ktoré dokážu nasýtiť planétu. Humánny pokrok vznikol s cieľom priniesť na Slovensku silný hlas zvierat, ktorý bude klásť dôraz na ľudskosť a udržateľnosť. Združenie je členom globálnej koalície Open Wing Alliance bojujúcej proti klietkovému chovu sliepok a medzinárodnej organizácie Fur Free Alliance bojujúcej za ukončenie kožušinového chovu.

Kontakt pre médiá:

Martin Smrek
+421 948 315 807
martin.smrek@humannypokrok.sk
www.humannypokrok.sk

ZDIEĽAŤ ČLÁNOK

Kapry celé dni nehybne čakajú natlačené jeden na druhom v malej kadi na rušnej ulici, kde nepoznajú nič iné, len strach. Opakovane sa s nimi hrubo manipuluje a domov si odnášate kapra s bolestivými poraneniami po celom tele. V igelitovej taške sa dusí niekoľko desiatok minút. Takýto prevoz je pre kapra stresujúci boj o holý život. Voda vo vani je pre kapra príliš teplá na to, aby v nej vedel pokojne tráviť svoje posledné hodiny. Vo vode je navyše chlór, ktorý mu páli sliznice a žiabre. Kapor v domácich podmienkach často umiera pomaly a v bolestiach. Častou praktikou je utlčenie na smrť.  

Sliepky v klietkovom chove nemôžu robiť nič, čo je pre ne prirodzené a dôležité. Nemôžu sa kúpať v prachu a zbavovať sa tak parazitov, nemôžu si hľadať potravu a skúmať okolie, čím v prírode trávia väčšinu svojho času, a nemôžu si ani len stavať hniezda. Pre vaječný priemysel sú len strojmi na peniaze. Sliepka sa v takýchto podmienkach zakrátko doslova zblázni, čo následne vedie k početným konfliktom a kanibalizmu.

Každoročne trpí a zomiera na kožušinových farmách krutou a barbarskou smrťou 100 miliónov zvierat. Celý svoj život strávia v malej špinavej klietke a umierajú v plynových komorách, a neraz pri sťahovaní kože zaživa. Od kožušín sa však už odvracajú popredné módne značky, a čoraz viac krajín tento barbarský priemysel stavia mimo zákon. Na Slovensku sa nám to už podarilo v roku 2019. Nasledovalo Taliansko, Francúzsko, Estónsko a Írsko. Teraz je čas, aby sme ho zakázali v celej Európskej únii.