Veganske-Hody-Trnava

Pred stánkami s vegánskym jedlom sa tvorili rady. Pristavovali sa aj okoloidúci svadobčania.

Tisíce ľudí zavítali v sobotu 04. mája na Námestie svätého Mikuláša v Trnave, aby si pochutnali na vegánskych burgroch, pirohoch či haluškách. Premiéra Vegánskych hodov v tomto meste zožala úspech a organizátori už teraz plánujú ďalšie podujatie v meste Trnava.

Tlačová správa na stiahnutie v PDF.

Bratislava, 06. máj 2019 – Festival Vegánske hody, ktoré sa v sobotu 04. mája premiérovo konali v Trnave, zaplnili Námestie svätého Mikuláša tým najlepším z ponuky rastlinných špecialít od lokálnych aj vzdialenejších reštaurácií, bistier, či stánkov s vegánskou kozmetikou a drogériou netestovanou na zvieratách. Prilákali sem tisícky nadšených a zvedavých ľudí a zaujali aj okoloidúcich svadobných hostí, ktorí sa pristavovali pri jednotlivých stánkoch. Aj napriek predpovediam nepriaznivého počasia sa organizátori rozhodli podujatie nezrušiť, čo sa nakoniec ukázalo ako dobré rozhodnutie. Až na pár momentov bolo celé podujatie bez dažďa, a tak aj vďaka priaznivému počasiu tu vládla počas celého dňa skvelá atmosféra a ľudia si pochvaľovali aj výber priestoru, kde sa podujatie konalo. Spestrením bol sprievodný program, ktorý sa niesol v duchu zaujímavých prednášok a kuchárskych show.

Zúčastnených predajcov potešil veľký záujem návštevníkov a návštevníčok o rastlinné jedlo, ktorý bol väčší, ako samotný predajcovia očakávali. Najväčšie rady sa tvorili pred stánkom miestneho vegánskeho bistra, známeho svojou ponukou street foodu, ako vegánsky kebab wrap či cheeze burger. Dve prevádzky tu ponúkali aj tzv. Beyond burger, známu rastlinnú alternatívu hovädzieho burgru. Návštevníci a návštevníčky si pochutnávali aj na pirohoch či haluškách s vegánskou bryndzou – vryndzou, robi rezňoch, raw dobrotách či sladkých maškrtách v podobe donutov, koláčov a zákuskov vyrobených výlučne z rastlinných surovín. „Vieme, že dopyt po rastlinných jedlách v Trnave je veľký a do budúcnosti predpokladáme jeho ďalší nárast. Preto na najbližšom podujatí plánujeme rozšíriť gastro zónu o ďalšie prevádzky, ponúkajúce chutné vegánske pokrmy. Za úspešný priebeh vôbec prvého ročníka nášho podujatia v tomto meste vďačíme aj mestu Trnava, ktoré bolo partnerom podujatia a vďaka pozitívnym ohlasom už teraz začíname s prípravami ďalších Vegánskych hodov v Trnave, ktoré by sa mali konať ešte v priebehu tohto roku.“ prezradil Roman Facuna zo združenia Humánny pokrok, ktoré podujatie organizuje. Pre viac informácií o aktuálnych termínoch najbližších Vegánskych hodov sledujte www.facebook.com/veganskehody.sk/.

Vegánske hody sa od roku 2009 každoročne konajú v Bratislave a postupne sa rozširujú aj do ďalších miest. Podujatie sa v súčasnosti konalo v Bratislave, Košiciach, Žiline, a teraz po prvý raz aj v Trnave, pričom organizátori na tento rok oznámili ďalšie nové podujatia aj v Prešove a Banskej Bystrici. Len za posledný rok tieto podujatia navštívilo spolu viac ako 23 000 ľudí.

###

O Vegánskych hodoch:
Vegánske hody začali svoje aktivity od roku 2009 a od roku 2013 fungujú ako občianske združenie. Sú neziskovým podujatím, ktorého cieľom je propagácia práv zvierat, ochrany životného prostredia a zdravého životného štýlu prostredníctvom vegánskych pokrmov a za pomoci sprievodných podujatí ako prednášky, diskusie, workshopy a premietania. Do vegánskych hodov sa môže zapojiť každý – počínajúc profesionálnymi kuchármi z miestnych a zahraničných reštaurácií, až po amatérov. Vstup na podujatie je tradične voľný.

O Humánnom pokroku:
Humánny pokrok je združením pre rozvoj ľudskosti a udržateľnosti. Sme hlasom zvierat a presadzujeme udržateľné riešenia, ktoré dokážu nasýtiť planétu. Humánny pokrok vznikol s cieľom priniesť na Slovensku silný hlas zvierat, ktorý bude klásť dôraz na ľudskosť a udržateľnosť. Združenie je členom globálnej koalície Open Wing Alliance bojujúcej proti klietkovému chovu sliepok a medzinárodnej organizácie Fur Free Alliance bojujúcej za ukončenie kožušinového chovu.

Kontakt pre médiá:

Roman Facuna
+421 948  155 371
roman.facuna@veganskehody.sk
www.veganskehody.sk
www.humannypokrok.sk

Vegánske hody Trnava 2019.
Zdroj: Tomáš Kuša Photography.
Vegánske hody Trnava 2019.
Zdroj: Tomáš Kuša Photography.
Vegánske hody Trnava 2019.
Zdroj: Tomáš Kuša Photography.
Vegánske hody Trnava 2019.
Zdroj: Tomáš Kuša Photography.

ZDIEĽAŤ ČLÁNOK